Главная arrow Частный предприниматель на едином налоге arrow Чи включаються до складу доходу ФОП-єдинника суми гарантійних внесків повернених учасникам аукціону?

Чи включаються до складу доходу ФОП-єдинника суми гарантійних внесків повернених учасникам аукціону?

16:07:2019 г.
Документ без названия

Чи включаються до складу доходу ФОП – платника ЄП суми гарантійних внесків повернених учасникам аукціону?

Відповідно до п.п. 1 п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) доходом платника єдиного податку для фізичної особи – підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

Згідно з п. 11 розд. ІІІ Порядку проведення цільових аукціонів з продажу майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 22.05.2017 № 518 (далі — Порядок), зокрема, фізична особа, яка виявила бажання зареєструватись як учасник цільового аукціону, сплачує реєстраційний внесок, розмір якого встановлюється організатором аукціону і не може перевищувати одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, а також вносить гарантійний внесок у розмірі 10 відс. початкової ціни лота.

Пунктом 17 розд. ІІІ Порядку визначено, що учасникам цільового аукціону, які не були визнані переможцями, гарантійний внесок повертається протягом п’яти банківських днів з дня підписання протоколу про проведення цільового аукціону, за вирахуванням платежів за банківські перекази.

Отже, суми гарантійних внесків, сплачені для участі в аукціоні та повернуті після його проведення учасникам аукціону, які не були визнані переможцями, не включаються до складу доходу фізичної особи — підприємця — платника єдиного податку, оскільки такі внески не є оплатою за товари (роботи, послуги).

ДФСУ («ЗІР», підкатегорія 107.04)

 

 
 
 

Rambler's Top100