Чи враховує ФОП-единник працівників, призваних на військову службу при розрахунку загальної кількості осіб, які перебувають у трудових відносинах

24:01:2017 г.

При розрахунку загальної кількості осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником єдиного податку - фізичною особою, не враховуються наймані працівники, які перебувають:
• у відпустці у зв'язку з вагітністю і пологами,
• у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею передбаченого законодавством віку,
• а також працівники, призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

Одним із критеріїв перебування на спрощеній системі оподаткування для підприємців - платників єдиного податку 2-ї групи є неперевищення кількості осіб, які одночасно перебувають з ним у трудових відносинах 10 осіб.

Тобто, з метою перевірки права перебування на спрощеній системі оподаткування, при розрахунку загальної кількості найманих осіб у підприємця, не враховуються працівники, які призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

Зазначена норма передбачена п. 291.4 ст. 291 та п.п. 291.4.1 ст. 291 Податкового кодексу України, з урахуванням змін, внесених Законом України від 21.12.2016 №1797 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні».

ГУ ДФС у Запорізькій області

 

 
 
 

Rambler's Top100