Главная arrow Частный предприниматель на едином налоге arrow Чому для готелей не діє «метражне обмеження»

Чому для готелей не діє «метражне обмеження»

24:06:2019 г.

Чи поширюються норми пп. 291.5.3 ПК щодо обмеження надання в оренду житлових/нежитлових приміщень (житлових до 100 кв. м, нежитлових до 300 кв. м) на ФОП — платників єдиного податку, які надають послуги з тимчасового проживання в готелях?

Відповідно до пп. 291.5.3 ПК фізичні особи — підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 га, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 кв. м, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 кв. м, не можуть бути платниками єдиного податку.

Згідно з наказом Державного комітету статистики України «Про затвердження Методологічних основ та пояснень до позицій Класифікації видів економічної діяльності» від 23 грудня 2011 року № 396 діяльність, пов’язана із наданням місць для переважно короткострокового проживання гостей і відвідувачів зазвичай на добовій або тижневій основі з розміщуванням у: готелях, курортних готелях, готелях класу люкс, мотелях, відноситься до коду КВЕД 55.10 «Діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщування».

Діяльність, пов’язана із надання в оренду будинків, упоряджених або неупоряджених квартир чи апартаментів для постійного проживання зазвичай на місячний або річний термін, відноситься до коду КВЕД 68.20 «Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна».

Отже, норми пп. 291.5.3 ПК не поширюються на фізичних осіб — підприємців — платників єдиного податку, які надають послуги з тимчасового проживання в готелях, оскільки зазначені обмеження стосуються фізичних осіб — підприємців, які надають послуги з оренди землі, житлових та нежитлових приміщень (споруд, будівель) та/або їх частин.

ДФСУ («ЗІР», підкатегорія 107.03)