Главная arrow Частный предприниматель на едином налоге arrow Декретна відпустка підприємця-єдинника

Декретна відпустка підприємця-єдинника

03:08:2018 г.

На період декретної відпустки жінка - ФОП - платник єдиного податку першої та другої групи (без найманих працівників), яка не працює та/або яка працює і отримує дохід від підприємницької діяльності, сплачуватиме (у 2018 р.) ЄСВ не менше 819,06 грн на місяць та єдиний податок за ставками, встановленими місцевими радами, у межах до 176,20 грн на місяць (перша група) та у межах до 744,60 грн на місяць (друга група). 01.03.2019 р. ФОП слід подати Податкову декларацію платника єдиного податку за 2018 р. та 09.02.2019 р. - Звітність з ЄСВ.

ФОП - платник єдиного податку першої та другої групи (без найманих працівників), яка у період декретної відпустки не працює і не отримує доходів від підприємницької діяльності, сплачуватиме інші суми податків/не платитиме їх взагалі, якщо:

  • перейде на загальну систему оподаткування і в такому разі сплачуватиме лише ЄСВ не менше 819,06 грн на місяць;
  • обере третю групу єдиного податку і в такому разі сплачуватиме лише ЄСВ не менше 819,06 грн на місяць;
  • припинить підприємницьку діяльність, повністю розрахується по платежах до бюджету, подасть ліквідаційну звітність, зніметься з обліку в ДФС.

У разі, якщо така підприємець припинила діяльність, вона не сплачуватиме єдиний податок та ЄСВ, починаючи з місяця, що настає за місяцем проведення державної реєстрації припинення господарської діяльності. Слід пам’ятати, що у разі державної реєстрації припинення господарської діяльності, ФОП - платник єдиного податку зобов’язана подати ліквідаційну декларацію платника єдиного податку та до дати зняття з обліку звіт з ЄСВ за останній звітний період та звіти за попередні звітні періоди, якщо вони не подавались. Сплатити єдиний податок та ЄСВ слід також до дати зняття з обліку за останній звітний період і повністю розрахуватись по платежах до бюджету.

На період декретної відпустки жінка - ФОП - платник єдиного податку третьої групи (без найманих працівників), яка не працює та/або яка працює і отримує дохід від підприємницької діяльності сплачуватиме (у 2018 р.) ЄСВ не менше 819,06 грн на місяць та єдиний податок за ставками 3 % (у разі сплати ПДВ) або 5 %. Податкову декларацію платника єдиного податку слід подавати щокварталу та 09.02.2019 р. ФОП слід подати Звітність з ЄСВ.

Які дії ФОП - платника єдиного податку третьої групи - платника ПДВ:

  • якщо вона не працює і не здійснює оподатковувані операції, ПДВ не сплачується, декларація не подається;
  • якщо вона провадить господарську діяльність та здійснює операції, що підлягають оподаткуванню ПДВ згідно з розділом V Податкового кодексу, така особа зобов’язана реєструвати податкові накладні, подавати (щомісяця 20 числа, що настає за звітним місяцем, або щокварталу) декларацію з ПДВ та сплачувати цей податок.

ФОП - платник єдиного податку третьої групи (без найманих працівників), яка у період декретної відпустки не працює і не отримує доходів від підприємницької діяльності сплачуватиме інші суми податків/не платитиме їх взагалі, якщо:

  • обере відсоткову ставку 5 % замість 3 %, з анулюванням реєстрації платника ПДВ і в такому разі сплачуватиме лише ЄСВ не менше 819,06 грн на місяць;
  • перейде на загальну систему оподаткування і в такому разі сплачуватиме лише ЄСВ не менше 819,06 грн на місяць;
  • припинить підприємницьку діяльність, повністю розрахується по платежах до бюджету, подасть ліквідаційну звітність і зніметься з обліку в ДФС.

ГУ ДФС у Закарпатській області

 

 
 
 

Rambler's Top100