Єдинник і більярд

13:06:2019 г.

Чи може ФОП бути платником єдиного податку, якщо він надає послуги з проведення ігор на більярді, в тому числі прокат інвентаря (стіл, киї та інше)?

Не можуть бути платниками єдиного податку фізичні особі — підприємці, які здійснюють діяльність з організації, прове­дення, зокрема, азартних ігор (пп. 1 пп. 291.5.1 ПК).

Згідно зі ст. 1 Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні» від 15 травня 2009 року № 1334-VI азартна гра — будь-яка гра, обов’язковою умовою участі в якій є сплата гравцем грошей, у тому числі через систему електронних платежів, що дає змогу учаснику як отримати виграш (приз) у будь-якому вигляді, так і не отримати його залежно від випадковості.

До азартних ігор не відносяться, зокрема, гра на більярді, гра в кеглі (боулінг) та інші ігри, які проводяться без одержання гравцем призу (виграшу).

Діяльність у сфері розваг — господарська діяльність юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців, що полягає у проведенні лотерей, а також розважальних ігор, участь в яких не передбачає одержання її учасниками грошових або майнових призів (виграшів), зокрема більярд, кегельбан, боулінг, настільні ігри, дитячі відеоігри тощо (пп. 14.1.46 ПК).

Враховуючи вищенаведене, фізична особа — підприємець, яка здійснює діяльність з надання послуг з проведен­ня ігор на більярді, які проводяться без одержання гравцем призу (виграшу), в тому числі прокат інвентаря (стіл, киї та інше), може бути платником єдиного податку другої або третьої групи.

ДФСУ («ЗІР», підкатегорія 107.01)

 

 
 
 

Rambler's Top100