Документы на товар у предпринимателя

03:07:2012 г.

Чи несе відповідальність фізична особа-підприємець платник єдиного податку за зберігання документів, що підтверджують походження його товару,тобто чи повинен він вимагати та зберігати накладні щодо закупівлі товару для подальшої  реалізації?

Відповідно Податкового Кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VI, із змінами та доповненнями, платники податків зобов'язані забезпечити зберігання документів, а саме первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством, а також документів, пов'язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а у разі її неподання - з передбаченого цим Кодексом граничного терміну подання такої звітності. Також  слід зазничити, що відповідно до п. 17 Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 р. N 833, забороняється продаж товарів, що не мають відповідного маркування, належного товарного вигляду, на яких строк придатності не зазначено або зазначено з порушенням вимог нормативних документів, строк придатності яких минув, а також тих, що надійшли без документів, передбачених законодавством, зокрема що засвідчують їх якість та безпеку.

Державна податкова служба у Одеській області