Единщику анулировано свидетельство НДС: нужно ли менять ставку

26:08:2013 г.

Платнику єдиного податку анульовано свідоцтво платника ПДВ. Чи зобов’язаний такий платник змінити ставки єдиного податку?

Особи, які здійснюють свою діяльність на спрощеній системі оподаткування, та є платниками ПДВ, сплачують єдиний податок за ставками 3/5 відсотків.

У разі анулювання свідоцтва платника ПДВ, суб’єкт господарювання зобов`язаний перейти на сплату єдиного податку за ставками 5 та 7 відсотків відповідно (у разі включення ПДВ до складу єдиного податку ).

Для цього подається  відповідна заява до органу податкової служби не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку календарного кварталу, наступного за кварталом, у якому здійснено анулювання реєстрації платником ПДВ.

У випадку, якщо платник самостійно не подав заяву та відповідно не перейшов на сплату єдиного податку за ставками 5 та 7 відсотків, свідоцтво платника єдиного податку анулюється за рішенням органу державної податкової служби на підставі акта перевірки.

Заява подається за вибором платника податків в один із таких способів:

  • особисто платником або уповноваженою на це особою;
  • надсилається поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення; - засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Порядок обрання, переходу на спрощену систему оподаткування або відмови від її застосування визначені ст.298 Податкового кодексу України.

Ірина Воротинцева, головний державний інспектор Головного управління Міністерства доходів і зборів у Херсонській області

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить