Фіксований податок – відмінено (що робити)

13:01:2012 г.

З 01 січня 2012 року набрав чинності Закон України від 04.12.2011 №4014 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності», згідно якого відмінено фіксований податок та значно реформовано спрощену систему оподаткування, саме впроваджено  інтегровану систему оподаткування в залежності від обсягів доходів та кількості найманих працівників.
Суб'єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на такі групи платників єдиного податку:
1)  перша група – фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 150 000 гривень. Ставка податку – 10% мінімальної заробітної плати;
2)  друга група – фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб; обсяг доходу не перевищує 1 000 000 гривень. Ставка податку – 20% мінімальних заробітних плат;
3) третя група – фізичні особи – підприємці, які протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не  перевищує 20 осіб; обсяг доходу не перевищує 3 000 000 гривень. Ставка податку – 3% (з ПДВ) або 5% (без ПДВ).
При цьому суб’єкти господарювання фізичні особи мають право здійснювати діяльність без застосування реєстратора розрахункових операцій (касових апаратів).
Відповідно до прикінцевих та перехідних положень Закону України від 04.12.2011 р. № 4014 суб'єкти господарювання, які були платниками фіксованого податку та прийняли рішення з 1 січня 2012 року перейти на спрощену систему оподаткування відповідно до норм цього Закону і відповідають вимогам статті 291 Податкового кодексу України, подають відповідну заяву не пізніше 25 січня 2012 року. 
В зв’язку з вищевикладеним пропонуємо всім підприємцям, які у 2011р. здійснювали діяльність шляхом сплати фіксованого податку терміново звернутися до податкового органу з метою вирішення питання щодо переходу на застосування спрощеної системи оподаткування починаючи з 01 січня 2012 року. 

ДПА у м. Києві