Где единщик должен хранить книгу учета, если имеется несколько мест получения доходов

08:07:2013 г.

Де ФОП - платник ЄП, який здійснює діяльність в декількох місцях, має зберігати книгу обліку доходів (книгу обліку доходів і витрат)?

Відповідь: Відповідно до вимог ст.296 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ із змінами та доповненнями (ПКУ) книгу обліку доходів ведуть платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість. Книгу обліку доходів і витрат ведуть платники єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість.

Форми книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат (далі – Книги) та порядки їх ведення затверджено наказом Міністерства фінансів України від 15.12.11 № 1637 (далі – наказ №1637).

При цьому, нормами ПКУ та наказу №1637 не передбачено ведення Книг окремо найманими працівниками фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку.

У разі використання найманих працівників фізичні особи – підприємці у графі 2 Книг за підсумками робочого дня зазначають суму коштів, яку отримали наймані працівники протягом робочого дня.

Тобто, незважаючи на використання найманих працівників, Книги заповнюються фізичною особою – підприємцем самостійно.

Враховуючи вищезазначене, Книги зберігаються безпосередньо у фізичної особи - підприємця - платника єдиного податку.

ДПІ у Подільському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить