Изменение КВЕДов: ответственность единщика за несвоевременную подачу заявления в налоговую

17:04:2013 г.

Чи повинна ФОП – платник ЄП перейти на сплату інших податків і зборів та яка передбачена відповідальність, у разі зміни видів діяльності з КВЕД ДК 009:2005 на аналогічні види діяльності за КВЕДом ДК 009:2010, якщо заява про внесення змін щодо видів діяльності до свідоцтва платника ЄП подана не вчасно?

Відповідь: Відповідно до пп.5 п.298.3 ст.298 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначаються обрані фізичною особою - підприємцем першої та другої груп види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010.

У Свідоцтві зазначаються обрані фізичною особою – підприємцем, зокрема, другої груп види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010 (пп.5 п.299.11 ст.299 ПКУ).

У разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності, видів господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку першої і другої груп не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни (п.298.5 ст.298 ПКУ).

До раніше виданого свідоцтва платника єдиного податку в день подання платником єдиного податку заяви органом державної податкової служби вносяться зміни щодо видів господарської діяльності (пп.4 пп.299.12 ст.299 ПКУ).

При цьому, платникам єдиного податку третьої та п’ятої груп до раніше виданого свідоцтва платника єдиного податку не потрібно вносити зміни щодо видів господарської діяльності, оскільки положеннями ПКУ види господарської діяльності не зазначаються у свідоцтві платника єдиного податку для фізичних осіб – підприємців - платників єдиного податку третьої або п’ятої групи.

Платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до ПКУ за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій (п.300.1 ст.300 ПКУ).

Враховуючи вищенаведене, ПКУ не передбачена відповідальність за невнесення змін до раніше виданого свідоцтва платника єдиного податку у разі неподання фізичною особою - підприємцем - платником єдиного податку заяви про застосування спрощеної системи оподаткування у зв’язку із зміною видів господарської діяльності (в тому числі видів діяльності з КВЕД ДК 009:2005 на аналогічні види діяльності за КВЕДом ДК 009:2010), на підставі якої вносяться зміни до раніше виданого свідоцтва платника єдиного податку.

Фізична особа – підприємець - платник єдиного податку, яка при зміні в Єдиному державному реєстрі видів діяльності з КВЕД ДК 009:2005 на аналогічні види діяльності за КВЕДом ДК 009:2010, подала не вчасно до органу ДПС заяву про внесення змін щодо видів діяльності до свідоцтва платника єдиного податку може продовжувати перебувати у першій або другій групі платників єдиного податку.

 

Міндоходів

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить