Як ФОП-єдинникам другої групи відображати у звіті сплачені аванси?

07:02:2019 г.

Нарахування авансових внесків для фізичних осіб – підприємців - платників єдиного податку першої і другої груп здійснює ДФС на підставі їхньої заяви єдиного податку щодо розміру обраної ставки податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності. Такі платники сплачують єдиний податок авансами не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. 

Вони можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском і за весь податковий (звітний) період – за квартал або ж за рік, але не більш як до кінця поточного звітного року. Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку в податковій декларації платника єдиного податку відображають нараховані до сплати щомісячні авансові внески, незалежно від здійснення фактичної сплати єдиного податку у вигляді авансового внеску за податковий (звітний) період.

До прикладу, платники єдиного податку другої групи з міста Черкас, які за 2018 рік сплачували єдиний податок за ставкою 15% і мали на те підстави, у звіті відображають авансові внески в сумі 558,45 грн. на місяць, незважаючи на фактично сплачену суму протягом року. Нагадую, що з 1 січня 2019 року платники єдиного податку другої групи з міста Черкас сплачують податок за ставкою 20% або (в окремих випадках) 10% – ставка у 15% діяла для них лише на 2018 рік. 

ГУ ДФС у Черкаській області
 
 
 
 

Rambler's Top100