Главная arrow Частный предприниматель на едином налоге arrow Які місця здійснення госпдіяльності вказати ФОП-єдиннику, якщо вони заздалегідь невідомі

Які місця здійснення госпдіяльності вказати ФОП-єдиннику, якщо вони заздалегідь невідомі

28:11:2019 г.

Яка інформація вказується в полі 6 «Місце провадження господарської діяльностіІ» заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, якщо ФОП — платник ЄП планує здійснювати діяльність в заздалегідь не визначених місцях (надання послуг, торгівля на виставках, ринках)?

Згідно з п.п. 298.1.1 ПКУ для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб'єкт господарювання подає до контролюючого органу заяву про застосування спрощеної системи оподаткування (далі - Заява).

Форма Заяви затверджена наказом Мінфіну від 16.07.2019 р № 308.

У заяві зазначаються обов'язкові відомості, зокрема, місце здійснення господарської діяльності (п. 298.3 ПКУ).

У разі зміни місця здійснення господарської діяльності відповідно до пункту. 298.5 ПКУ Заява подається платниками єдиного податку першої і другої груп не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, в якому відбулися такі зміни.

У разі зміни податкової адреси суб'єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку третьої групи разом з податковою декларацією за податковий (звітний) період, в якому відбулися такі зміни (п. 298.6 ПКУ).

Реєстрація підприємства як платник єдиного податку провадиться шляхом внесення відповідних записів до реєстру платники єдиного податку (п. 299.1 ПКУ).

В реєстру платників єдиного податку вноситься, зокрема, місце здійснення господарської діяльності (п. 299.7 ПКУ).

Формою Заяви передбачено поле 6 «Місце провадження господарської діяльності», в якому зазначається наступна інформація:

  • код КОАТУУ заповнюється відповідно до Класифікатора об'єктів адміністративно-територіального устрою України, затвердженого наказом Держкомстату від 31.10.1997 р № 659, розміщеного на офіційному веб-сайті Державної служби статистики України;
  • область, район, населеного пункту;
  • вулиця, номер будинку / офісу / квартири;
  • індекс.

Отже, фізична особа - підприємець, яка виявила бажання здійснювати діяльність на спрощеній системі оподаткування, повинен дотримуватися вимог ст. 298 ПКУ і вказувати в заяві про застосування спрощеної системи оподаткування обов'язкові відомості, в тому числі «Місце провадження господарської діяльності».

Якщо фізична особа - підприємець - платник єдиного податку планує здійснювати діяльність в заздалегідь не визначених місцях (надання послуг, торгівля на виставках, ринках), то в графі «Область, район населений пункт» поля 6 «Місце провадження господарської діяльності» Заяви вказується: «Надання послуг на территории України» і / або «Торгівля на территории України». При цьому інші графи поля 6 Заяви не заповнюються.

ДПСУ ("ЗІР" підкатегорія 107.01)