Главная arrow Частный предприниматель на едином налоге arrow Як оподатковується дохід підприємця - платника єдиного податку від продажу автомобіля, що належить йому на праві приватної власності та використовується в його господарській діяльності?

Як оподатковується дохід підприємця - платника єдиного податку від продажу автомобіля, що належить йому на праві приватної власності та використовується в його господарській діяльності?

17:02:2012 г.

Пунктом 292.9. статті 292 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI(далі – Кодекс) передбачено, що доходи фізичної особи - платника
єдиного податку, отримані в результаті провадження господарської діяльності та оподатковані згідно з нормами глави 1 розділу XIVКодексу не включаються до складу загального річного оподатковуваного доходу фізичної особи, визначеного відповідно до розділу IV Кодексу.
Однак, доходом платника єдиного податку для фізичної особи-підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 статті 292 Кодексу. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності (п. 292.1. статті 292 Кодексу).
Таким чином, дохід, отриманий від продажу автомобіля, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в господарській діяльності такої фізичної особи як підприємця – платника єдиного податку, оподатковується згідно із статтею 173 розділу IV Кодексу, тобто як доходи фізичної особи-громадянина від продажу рухомого майна.
Зокрема, пунктом 173.2. статті 173 Кодексу передбачено, що під час продажу одного з об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла, моторолера не частіше одного разу протягом звітного податкового року доходи продавця від зазначених операцій оподатковуються за ставкою 1 відсоток.
Дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року другого та наступних об'єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла, моторолера, підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною у пункті 167.2 статті 167 Кодексу (5%).
Варто врахувати, що дохід від продажу об'єкта рухомого майна визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об'єкта.

Андрій Руцький,
головний державний податковий інспектор
сектору зв’язків із ЗМІ та громадськістю
ДПС у Тернопільській області
http://www.rsta.tr.ukrtel.net/

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 
 

Rambler's Top100