Как изменить группу единщику

23:01:2013 г.

Який порядок внесення змін органом ДПС до свідоцтва платника ЄП у разі добровільної зміни групи платника ЄП?


Відповідь: Відповідно до пп.298.1.5 п.298.1 ст.298 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ), за умови дотримання платником єдиного податку вимог, встановлених цим Кодексом для обраної ним групи, такий платник може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку, шляхом подання заяви до органу державної податкової служби не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу. При цьому у платника єдиного податку третьої та п’ятої групи, який є платником податку на додану вартість, анулюється свідоцтво платника податку на додану вартість у порядку, встановленому ПКУ.
До заяви включаються відомості (за наявності) про зміну групи та ставки платника єдиного податку (пп.8 пп.298.3.1 п. 298.3 ст.298 ПКУ).
Згідно із п.299.13 ст.299 ПКУ за бажанням платника єдиного податку раніше видане свідоцтво може бути замінено у разі наявності у такого платника податку обставин, визначених у п.299.12 ст.299 ПКУ, та отримано нове свідоцтво у порядку, визначеному ст.299 ПКУ.
До отримання нового свідоцтва платник єдиного податку здійснює господарську діяльність на підставі раніше виданого свідоцтва, яке повертається органу державної податкової служби у день отримання нового свідоцтва.
Свідоцтво платника єдиного податку видається органом державної податкової служби безоплатно протягом 10 календарних днів з дня подання суб’єктом господарювання заяви (п.299.5 ст.299 ПКУ).
Отже, у разі добровільної зміни групи платника єдиного податку, такий платник подає заяву до органу державної податкової служби не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу. Орган державної податкової служби протягом 10 календарних днів з дня подання суб’єктом господарювання заяви вносить зміни до раніше виданого свідоцтва платника єдиного податку.

ДПІ у Солом’янському районі м.Києва ДПС

 

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить