Главная arrow Частный предприниматель на едином налоге arrow Когда фискалы аннулируют «единоналожный» статус за налоговые долги

Когда фискалы аннулируют «единоналожный» статус за налоговые долги

18:12:2017 г.

Фізична особа — підприємець платник єдиного податку другої групи отримав рішення про скасування свідоцтва платника єдиного податку на підставі недоплати єдиного податку протягом двох кварталів. Перевірка не проводилась. Чи законне рішення?

Відповідно до п.п. 3 п.299.10 ст.299 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у випадках, визначених п.п. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 ПКУ, реєстрація платником єдиного податку є безстроковою та  може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу.

Згідно з п.п. 8 п.п. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 ПКУ у разі наявності податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів виключення з реєстру платників єдиного податку відбувається в останній день другого із двох послідовних кварталів, платники єдиного податку зобов'язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ.

Якщо платник податків вважає, що контролюючим органом було невірно визначено відсутність/наявність податкового боргу, він може оскаржити рішення про анулювання реєстрації платником єдиного податку як в адміністративному, так і в судовому порядку. На час оскарження зазначеного рішення у суб’єкта господарювання відсутні підстави для застосування спрощеної системи оподаткування.

ГУ ДФС у Львівській області

 
 
 

Rambler's Top100