Когда ФЛП-единщик (1-я группа) при использовании наемного труда должен перейти на общую систему налогообложения

28:10:2014 г.

З якого періоду платник єдиного податку першої групи повинен перейти на сплату інших податків і зборів у разі використання праці найманих осіб?

Відповідь: Відповідно до підпункту291.4.1 пункту 291.4 статті  291 Податкового кодексу України до платників єдиного податку, які відносяться до першої групи, належать фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 150000 гривень.

Платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, у разі перевищення чисельності фізичних осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником єдиного податку, - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому допущено таке перевищення (підпункт 298.2.3 пункту 298.2 статті 298 ПКУ).

Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку першої групи є календарний рік (пункт 294.1 статті 294 ПКУ).

Для відмови від спрощеної системи оподаткування суб’єкт господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає до контролюючого органу заяву (підпункт 298.2.1 пункту 298.2 статті  298 ПКУ)

Платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів (підпункт 298.2.2 пункту  298.2 статті 298 ПКУ).

Отже, платник єдиного податку першої групи у разі використання найманої праці зобов’язаний не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу подати до контролюючого органу заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування та з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому здійснено використання праці найманих осіб, перейти на сплату інших податків і зборів.

ДПІ у Шевченківському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить