Когда впервые третьегруппники должны подавать новую форму отчетности

01:09:2015 г.

З якої дати буде використовуватися для складання звітності форма Податкової декларації платника ЄП третьої групи (ЮО), затверджена наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 578?

Відповідно до п. 296.3 ст. 296 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) платники єдиного податку третьої групи подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду.

Форми податкових декларацій платника єдиного податку, визначені п. 296.3 ст. 296 ПКУ, затверджуються в порядку, встановленому ст. 46 ПКУ.

Податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал (п. 294.1 ст. 294 ПКУ).

До визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

Наказ Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 578, яким затверджена нова форма Податкової декларації платника єдиного податку третьої групи (юридичні особи) (далі – наказ № 578), набрав чинності 28.07.2015.

З огляду на те, що базовим податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал, то форма Податкової декларації платника єдиного податку третьої групи (юридичні особи), затверджена наказом № 578, буде використовуватись для складання звітності за 9 місяців 2015 року, у тому числі і для самостійного виправлення помилок, допущених у податковій звітності за попередні звітні (податкові) періоди.

ДФСУ ("ЗІР", підкатегорія 108.01.05)

Примечание редакции. В консультации налоговики разъяснили юрлицам, когда впервые им нужно подавать новую отчетность. Однако, учитывая, что у ФЛП-единщиков ситуация зеркальная, то скорее всего предпринимателям придется также подавать по новой форме отчетность за три квартала 2015 года.

Внимание: позиция налоговиков притиворечит законодательству, поскольку если следовать нормам Налогового кодекса Украины, то за три квартала 2015 года "единую" отчетность нужно предоставлять еще по старой форме.

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 
 

Rambler's Top100