Главная arrow Частный предприниматель на едином налоге arrow Минэкономразвития об использовании электронных денег единщиками

Минэкономразвития об использовании электронных денег единщиками

18:09:2015 г.

ВНИМАНИЕ : если плательщик единого налога будет использовать в своей деятельности электронные деньги , то он обязан с таких доходов платить налог по ставке 15% (пп. 3 п. 293.4 Налогового кодекса Украины).

 

МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ
ЛИСТ від 03.06.2014 р. N 3132-04/18028-02
(Витяг)

Мінекономрозвитку опрацювало звернення щодо проблемних питань обігу та використання електронних грошей і повідомляє.

<...>

Щодо прийняття оплати електронними грошами платниками єдиного податку другої групи

Згідно з пунктом 291.6 статті 291 Податкового кодексу України платники єдиного податку повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій).

Відповідно до пункту 1.4 глави 1 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку від 21.01.2004 р. № 22, безготівкові розрахунки - це перерахування певної суми коштів з рахунків платників на рахунки отримувачів коштів, а також перерахування банками за дорученням підприємств і фізичних осіб коштів, внесених ними готівкою в касу банку, на рахунки отримувачів коштів.

Ці розрахунки проводяться банком на підставі розрахункових документів на паперових носіях чи в електронному вигляді.

Виходячи з особливостей спеціального режиму оподаткування фізичні особи - платники єдиного податку не можуть здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) через електронні платіжні системи.

Разом з тим зазначаємо, що якщо фізична особа - платник єдиного податку буде використовувати у своїй діяльності електронні гроші, то вона зобов'язана сплачувати податок за ставкою 15 % як така, що застосовує інший спосіб розрахунків (підпункт 3 пункт 293.4 статті 293 Податкового кодексу України).

Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України — керівник апарату Р. Качур

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить