Главная arrow Частный предприниматель на едином налоге arrow Может ли единщик осуществлять забор воды из своей скважины для нужд кафе-бара

Может ли единщик осуществлять забор воды из своей скважины для нужд кафе-бара

10:10:2016 г.

Фізична особа-підприємець 2 групи планує відкрити в 2017 р. кафе-бар в сільській місцевості, де відсутнє централізоване водопостачання, тому за цих обставин доведеться здійснювати забір води з власної свердловини. Чи може за цих умов ФОП перебувати на спрощеній системі оподаткування? Чи є в проекті якісь зміни щодо такої ситуації? 

Відповідно до п.п.5 п.п.291.5.1 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) не можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої груп суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи – підприємці), які здійснюють видобуток, реалізацію корисних копалин, крім реалізації корисних копалин місцевого значення. 

Згідно з п.п.3 п.299.10 ст.299 ПКУ реєстрація платником єдиного податку може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу у разі здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування. 

Враховуючи вищевикладене, якщо фізична особа – підприємець – платник єдиного податку здійснює видобуток корисних копалин, тобто займається видом діяльності, який не дає права на застосування спрощеної системи оподаткування, то контролюючі органи мають право анулювати реєстрацію платника єдиного податку шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку, незалежно від того, що видобуток корисних копалин не пов’язаний з отриманням доходу. 

При цьому видобуток корисних копалин фізичною особою – підприємцем – платником єдиного податку є порушенням умов перебування платника податку на спрощеній системі оподаткування.

ГУ ДФС у Львівській області

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 
 

Rambler's Top100