Можно ли получить извлечение из реестра единщиков по почте

30:03:2017 г.

Чи може ФОП платник ЄП отримати витяг з реєстру платників ЄП поштою?

Відповідно до п. 299.1 ст. 299 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку.

Згідно з п. 299.9 ст. 299 ПКУ за бажанням зареєстрований платник єдиного податку може безоплатно та безумовно отримати витяг з реєстру платників єдиного податку. Строк надання витягу не повинен перевищувати одного робочого дня з дня надходження запиту. Витяг діє до внесення змін до реєстру.

Форма запиту про отримання витягу та витягу з реєстру платників єдиного податку затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Слід зазначити, що нормами ПКУ не встановлено обмежень щодо отримання фізичною особою – підприємцем – платником єдиного податку витягу з реєстру платників єдиного податку поштою.

Разом з цим, з метою постійного забезпечення органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб інформацією центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, щоденно оприлюднює для безоплатного та вільного доступу на єдиному державному реєстраційному веб-порталі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та власному офіційному веб-сайті, зокрема такі дані з реєстру платників єдиного податку:
• прізвище, ім’я, по батькові для фізичної особи;
• дату (період) обрання або переходу на спрощену систему оподаткування;
• ставку єдиного податку;
• групу платника податку;
• види господарської діяльності;
• дату виключення з реєстру платників єдиного податку (п. 299.13 ст. 299 ПКУ).

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

 

 
 
 

Rambler's Top100