Главная arrow Частный предприниматель на едином налоге arrow На які види готівкових розрахунків не поширюється десятитисячне обмеження

На які види готівкових розрахунків не поширюється десятитисячне обмеження

08:08:2017 г.

Відповідно до п. 2.3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року №637, підприємства (підприємці) мають право здійснювати розрахунки готівкою між собою та/або з фізичними особами протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами в межах граничних сум розрахунків готівкою, встановлених відповідною постановою Правління Національного банку України. Платежі понад встановлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи, які отримали ліцензію на переказ коштів без відкриття рахунку, шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку для подальшого їх перерахування на поточні рахунки.

Кількість підприємств (підприємців) та фізичних осіб, з якими здійснюються розрахунки, протягом дня не обмежується.

Обмеження стосується також розрахунків під час оплати за товари, що придбані на виробничі (господарські) потреби за рахунок готівкових коштів, одержаних за допомогою електронного платіжного засобу.

Обмеження не поширюються на:

  • 1) розрахунки підприємств (підприємців) з бюджетами та державними цільовими фондами;
  • 2) добровільні пожертвування та благодійну допомогу;
  • 3) використання коштів, виданих на відрядження.  

Відділ організації роботи ГУ ДФС у Тернопільській області

 
 
 

Rambler's Top100