Налогообложение у единщика финпомощи, полученной на срок более года

10:07:2013 г.

Чи включається до складу доходу фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку сума поворотної фінансової допомоги, у разі її повернення після спливу 12 місяців та який порядок її відображення в обліку такого платника?

Згідно з пп.14.1.257 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755 – VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), поворотна фінансова допомога – це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсації у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення.Відповідно до пп.292.11.3 ст.292 ПКУ не включаються до складу доходів суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання, та суми кредитів.

Тобто, сума фінансової допомоги, отриманої на поворотній основі і не повернутої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання, включається до складу фізичної особи-підприємця-платника єдиного податку. Такий дохід визнається в тому звітному періоді, в якому закінчився термін повернення - 12 календарних місяців з дня отримання такої фінансової допомоги.

Ірина Воротинцева, головний державний інспектор Головного управління Міністерства доходів і зборів у Херсонській області

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить