Главная arrow Частный предприниматель на едином налоге arrow Податкова: Зареєстровані неправильно - платитимуть 15% виручки

Податкова: Зареєстровані неправильно - платитимуть 15% виручки

13:02:2012 г.

Підбиваємо підсумки реєстрації спрощенців в Україні. Дізнаємося, скільки людей не пройшли і хто які податки платить. В гостях – начальник відділу Департаменту оподаткування фізичних осіб ДПС України – Тетяна Федченко.

- Які результати перереєстрації спрощенців, скільки людей стали тепер за новою системою, скільки залишились на загальній системі.

- Всі ті, хто хотів перейти на спрощену систему мали таку можливість. До 25 січня був термін для подання заяв на спрощену на 2012 рік.

- Чи є якісь підрахунки, скільки, кого.

- Так. Взагалі, в нас загальна кількість підприємців по Україні майже 2, 5 мільйони. Із них близько мільйона у нас – спрощенці. І в цьому році не виняток, їх більше мільйона – мільйон сто, навіть трошки більше подали заяви на спрощену систему в цьому році. Якщо говорити в процентному відношення по тих групах , на які переходили спрощенці, згідно нового Податкового кодексу, їх – три: перша, друга й третя.

- Перша найменше платить, я так розумію.

- Так, вона платить від 1 до 10% мінімальної заробітної плати. Це – близько ста, ста семи гривень. Це – ті, хто торгують на ринку в більшості своїй, або ті, хто надають побутові послуги населенню. Їх – 25%. До другої групи, це – більш розширена група, це – майже всі ті, хто були на спрощеній у минулих роках. І для яких була ставка єдиного – 200 гривень. Зараз вона майже не змінилася – 215 гривень, я вважаю, що це – майже стільки, скільки платили вони раніше. Цих спрощенців близько 55%. І з ‘явилася третя група спрощенців, які сплачують відсоток від доходу. 3,5 % , це – третя група. Решта – 20% відносяться до третьої групи. При цьому, ті, які платять відсотки і реєструються платниками ПДВ, їх досить мало. Їх – 1% від загальної кількості поданих.

- За вашими оцінками, чи саме так мало відбутися, чи такий мав бути поділ.

- Десь так і очікували. Близько мільйона в нас було спрощенців, зараз їх трохи більше стало.

- Чи були якісь несподіванки під час оформлення чи переоформлення від людей.

- Більше було необізнаності наших підприємців, вони досить погано знають законодавство, вивчати не хочуть, особливо перша група, які торгують на ринку. Я розумію цих людей, немає коли, чи не має змоги.

- Може, інколи роблять вигляд, що не знають, щоб щось собі виторгувати.

- 99% дійсно не знають. І все 6, що залежало від податкової - ми зробили для того, щоб їм пояснити, проконсультувати. Є відсоток, який дійсно знає, але, робить вигляд, що не знає.

- Які найбільш спірні питання були, чого не хотіли, або не розуміли люди.

- Спірні питання були: до якої категорії платник відноситься. Багато підприємців дуже хотіли до першої групи, хоча сама сума податку: 100 чи 200 гривень при нинішніх цінах, не вважаю, що це – велика різниця.

- Подання було самовільним і вони свідомо подавали до першої групи.

- Так.

- І що доводилося робити.

- Справа в тому, що ми не можемо відразу перевірити, до якої групи відноситься підприємець, це буде зясовуватися пізніше.

- Зараз люди просто подали...

- Так, ми їм даємо свідоцтво на підставі тієї заяви, яку вони подали з тим видом діяльності, групу, яку вони хочуть.

- Що буде, коли виявиться, що вони не туди написали заяву.

- У нас передбачено законодавством 15% ставка єдиного податку для тих, хто здійснює діяльність, яка не записана у свідоцтві, або по тим видам діяльності, які заборонені на спрощеній системі оподаткування.

- Виходить, якщо людина неправильно написала, або свідомо неправильно написала, їй доведеться заплатити.

- 15% від обсягу виручки. Він свідомо йде на порушення законодавства, має за це відповідати.

- Експерт Ради підприємців при Кабміні - Сергій Кравченко вважає в Україні занадто багато податківців, і занадто зарегульована система і часті зміни, те, що люди не розуміють приводить до певних проблем у оподаткуванні. Він вважає, що треба взяти приклад з Європи, де 1 податківець на 50 підприємців, або Америки, де на 1 податківця – 100 підприємців, коли в Україні на 1 податківці – 10 підприємців.

- Не розумію, звідки такий розрахунок. 2, 5 мільйони підприємців, це буде на одного податківця, здається – 50.

- Також, пан Кравченко пропонує, що треба встановити податки на рівні 3% для всіх, олігархів, підприємців. Наскільки це реально?

- Не знаю, наскільки це реально для олігархів, думаю, якщо запитати наших підприємців, вони на це не будуть згодні. 3% від обсягу виручки – досить багато для них.

- Тим, хто не переєструвався, коли і на яких умовах вони можуть поміняти форму реєстрації.

- У нас є певна кількість підприємців, які мають сезонний характер робіт, хто здає в оренду приміщення на літній період: Крим, ті, які займаються сільхозроботами. До 15 березня вони подають заяву і з 1 квітня переходять на спрощену. Так лишилося в кодексі.

- Як часто можна міняти систему оподаткування.

- Подати заяву на спрощену можна 1 раз на рік.

 Виталий Дячук, Телеканал UBR

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 
 

Rambler's Top100