Налоговые последствия продажи своего авто ФЛП-единщиком

14:06:2012 г.

Як оподатковується дохід, отриманий ФОП-ЄП від продажу власного рухомого майна, якщо у Свідоцтві платника ЄП зазначено вид діяльності «Продаж транспортних засобів»?

Відповідно до п. 297.1 ст. 297 Податкового кодексу України (далі — ПКУ), фізичні особи — підприємці — платники єдиного податку звільняються, зокрема, від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб у частині доходів (об’єкта оподаткування), отримані в результаті госпдіяльності фізособи та оподатковані згідно з главою 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» ПКУ. Отже, доходи платника єдиного податку, одержані ним від провадження саме зазначених у Свідоцтві видів підприємницької діяльності, не включаються до складу його загального річного оподатковуваною доходу і з них не сплачується податок на доходи фізосіб.
Пунктом 1 ст. 325 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року №435-ІУ (далі — ЦКУ) визначено, що суб’єктами права приватної власності є фізичні та юридичні особи. Фізичні та юридичні особи можуть бути власниками будь-якого майна, за винятком окремих видів майна, які відповідно до закону не можуть їм належати (п. 2 ст. 325 ЦКУ).
Цивільний кодекс не встановлює такого суб’єкта права приватної власності, як фізична особа — підприємець.
Дохід платника податку від продажу (обміну) об’єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується за ставкою, визначеною п. 167.2 ст. 167 ПКУ (5%) (п. 173.1 ст. 173 ПКУ).
Як виняток з положень п. 173.1 ст. 173 ПКУ, під час продажу одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла, моторолера не частіше одного разу протягом звітного податкового року доходи продавця від зазначених операцій оподатковуються за ставкою 1% (п. 173.2 ст. 173 ПКУ).
Враховуючи викладене, дохід, отриманий фізичною особою — підприємцем від продажу власного рухомого майна, підлягає оподаткуванню за нормами, визначеними ст. 173 ПКУ за ставкою 5 або 1 відсоток, незалежно від того, що у Свідоцтві про сплату єдиного податку зазначено вид діяльності «Продаж транспортних засобів».

Сектор взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю ДПС у Волинській обл.

 
 
 

Rambler's Top100