Главная arrow Частный предприниматель на едином налоге arrow Облагаеся ли сумма задатка у ФЛП-единщика

Облагаеся ли сумма задатка у ФЛП-единщика

20:01:2015 г.

Відповідно до статті 546 Цивільного кодексу України завдатком є грошова сума або рухоме майно, що видається кредиторові боржником у рахунок належних з нього за договором платежів, на підтвердження зобов’язання і на забезпечення його виконання (стаття 570 Цивільного кодексу України).

Якщо не буде встановлено, що сума, сплачена в рахунок належних з боржника платежів, є завдатком, вона вважається авансом.

У разі припинення зобов’язання, забезпеченого завдатком, до початку його виконання або внаслідок неможливості його виконання завдаток підлягає поверненню (пункт 3 статті 571 Цивільного кодексу України).

Відповідно до пункту 292.1 статті 292 Податкового кодексу України, доходом платника єдиного податку для фізичної особи - підприємця є, зокрема дохід, отриманий протягом звітного періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій).

Отже, сума завдатку, який згідно з договором надавався платником єдиного податку як підтвердження зобов’язань, не включається до доходу цього платника податку при його поверненні.

ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС  у м. Києві

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить