Обложение единым налогом доходов от транспортно-экспедиционной деятельности единщика

09:03:2016 г.

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У ЧЕРНІГІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Лист від 22.12.2015 р. №1068/С/25-01-17-01-15

 
Про розгляд звернення

Головне управління ДФС у Чернігівській області, керуючись підпунктом 14.1.172 пункту 14.1 статті 14, статтею 191 та статтею 52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами і доповненнями (далі – ПКУ), уважно розглянуло звернення щодо надання роз’яснення стосовно доходів у вигляді винагороди за договорами транспортного експедирування або за агентськими договорами, отриманих фізичною особою – підприємцем на спрощеній системі оподаткування третьої групи, та повідомляє наступне.
 
Доходом платника єдиного податку для фізичної особи – підприємця, відповідно до п. 292.1 ст. 292 ПКУ, є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ.

При цьому, до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

Ставки єдиного податку для платників третьої групи встановлюється у відсотках до доходу (п. 293.1 ст. 293 ПКУ).

Згідно із п. 292.4 ст. 292 ПКУ у разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента).

Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання – передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) (п. 292.6 ст. 292 ПКУ).

Враховуючи вищенаведене, доходом фізичної особи – підприємця платника єдиного податку у разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами є сума отриманої винагороди.
 
Звертаємо Вашу увагу, що відповідно до пп. 14.1.172 п. 14.1 ст. 14 ПКУ податкова консультація - допомога контролюючого органу конкретному платнику податків стосовно практичного використання конкретної норми закону або нормативно-правового акта з питань адміністрування нарахування та сплати податків чи зборів, контроль за справлянням яких покладено на такий контролюючий орган.
При цьому, згідно із ст. 52 ПКУ за зверненням платників податків контролюючі органи безоплатно надають консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового законодавства. Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Вищевикладена відповідь на Ваш лист діє до внесення змін до статей ПКУ, на які йде посилання, та (або) до офіційного оприлюднення ДФС України узагальнюючих консультацій з даного питання.
 
 
Заступник начальника                                                                     О.І. Марухленко

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить