Обложение полученной финпомощи предпринимателем-единщиком

09:03:2016 г.

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У ЧЕРНІГІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Лист   від  22.12.2015  р. №1067/М/25-01-17-01-15

Про розгляд звернення

Головне управління ДФС у Чернігівській області, керуючись підпунктом 14.1.172 пункту 14.1 статті 14, статтею 191 та статтею 52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами і доповненнями (далі –Кодекс), розглянуло звернення щодо оподаткування безповоротної фінансової допомоги та повідомляє наступне.
Відповідно до підпункту 14.1.257 пункту 14.1 статті 14 Кодексу, безповоротна фінансова допомога – це:
- сума коштів, передана платнику податків згідно з договорами дарування, іншими подібними договорами або без укладення таких договорів;
- сума безнадійної заборгованості, відшкодована кредитору позичальником після списання такої безнадійної заборгованості;
- сума заборгованості одного платника податків перед іншим платником податків, що не стягнута після закінчення строку позовної давності;
- основна сума кредиту або депозиту, що надані платнику податків без встановлення строків повернення такої основної суми, за винятком кредитів, наданих під безстрокові облігації, та депозитів до запитання у банківських установах, а також сума процентів, нарахованих на таку основну суму, але не сплачених (списаних).

Згідно з пунктом 292.1. статті 292 Кодексу, доходом платника єдиного податку фізичної особи - підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті.

Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) (п. 292.6. статті 292 Кодексу).
 
Пунктом 292.11 статті 292 Кодексу визначено вичерпний перелік складових частин, що не включаються до складу доходів, серед яких безповоротна фінансова допомога відсутня.

Враховуючи викладене, суми отриманої безповоротної фінансової допомоги включаються до складу доходів платника єдиного податку фізичної особи - підприємця.

Також повідомляємо, що отримана безповоротна фінансова допомога оподатковується фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку за обраними ставками, визначеними у п.293.2, 293.3 ст.293 Кодексу, за умови не перевищення обсягу доходу, визначеного для таких платників п.291.4 ст.291 ПКУ, а саме: третя група - не перевищує 20 млн. гривень.

Якщо фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників п.291.4 ст.291 Кодексу, такі платники зобов’язані застосувати до суми перевищення ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків та перейти на сплату інших податків і зборів, визначених Кодексом.
 
Звертаємо Вашу увагу, що відповідно до підпункту 14.1.172 пункту 14.1 статті 14 Кодексу податкова консультація - допомога контролюючого органу конкретному платнику податків стосовно практичного використання конкретної норми закону або нормативно-правового акта з питань адміністрування нарахування та сплати податків чи зборів, контроль за справлянням яких покладено на такий контролюючий орган.

При цьому, згідно із пунктом 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Вищевикладена відповідь на Ваш лист діє до внесення змін до статей Кодексу, на які йде посилання.
 
Заступник начальника                                                                     О.І. Марухленко

 

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить