Главная arrow Частный предприниматель на едином налоге arrow Оренда майна: в яких випадках орендодавець — ФОП, а в яких — звичайна фізособа?

Оренда майна: в яких випадках орендодавець — ФОП, а в яких — звичайна фізособа?

01:06:2018 г.

Чи може підприємець-платник єдиного податку II групи надавати в оренду нерухомість юридичній особі як фізособа, якщо такий вид діяльності зазначено щодо неї у реєстрі платника єдиного податку?

«Вісник. Офіційно про податки»

Відповідно до пп. 2 п. 291.4 ПКУ до другої групи платників єдиного податку належать фізичні особи — підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
  • не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
  • обсяг доходу не перевищує 1 500 000 грн.

Дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб — підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005, затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 р. № 457), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи — підприємці належать винятково до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, установленим для такої групи.

Згідно з п. 1 ст. 320 ЦКУ власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності, крім випадків, установлених законом. Зазначена норма також стосується використання майна, яке надається в оренду підприємцем на спрощеній системі оподаткування.

При цьому не можуть бути платниками єдиного податку першої — третьої груп, зокрема, фізичні особи — підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 га, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 м2, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 м2 (пп. 291.5.3 ПКУ).

Отже, фізична особа — підприємець — платник єдиного податку другої групи, яка обрала вид господарської діяльності «Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна», не має права надавати в оренду нерухомість юридичній особі як фізична особа.

Вісник. Офіційно про податки

 

 
 
 

Rambler's Top100