Главная arrow Частный предприниматель на едином налоге arrow Підприємці-спрощенці займаються тільки зареєстрованими видами діяльності

Підприємці-спрощенці займаються тільки зареєстрованими видами діяльності

18:11:2015 г.

Фізична особа – підприємець — платник єдиного податку не має права здійснювати, в межах підприємницької діяльності такі види діяльності, які не зазначені в його облікових даних, — наголошують в ГУ ДФС Херсонській області.

Пунктом 291.3 ст.291 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі — ПКУ) визначено, що фізична особа — підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим гл.1 р.XIV ПКУ, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.

У разі, якщо фізична особа — підприємець отримує доходи від тих видів діяльності, що не зазначені в облікових даних, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими ПКУ для платників податку — фізичних осіб  (п.177.6. ст.177 ПКУ).

Спрощена система оподаткування, обліку та звітності — особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених п.297.1 ст.297 ПКУ, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених гл.1 р.ХІV ПКУ, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності (п.291.2 ст.291 ПКУ). 

Довідково: Відповідно до ст.42 Господарського кодексу України підприємництво — це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку. Згідно ст.42 Конституції України кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом.

Прес-служба ГУ ДФС у Херсонській області

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить