Главная arrow Частный предприниматель на едином налоге arrow Перерахування коштів з одного розрахункового рахунка ФОП — платника єдиного податку на інший

Перерахування коштів з одного розрахункового рахунка ФОП — платника єдиного податку на інший

10:08:2015 г.

Чи включається до доходу фізичної особи-підприємця платника єдиного податку сума коштів, отримана від продажу товарів (робіт, послуг), перерахована з одного розрахункового рахунку на інший, відкритий для здійснення підприємницької діяльності?

Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг). Також для платника єдиного податку третьої групи, який є платником ПДВ, датою отримання доходу є дата списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності (п. 292.6 ст. 292 Податкового кодексу України).

Разом з тим, фізична особа-підприємець має право вільно користуватися коштами з розрахункового рахунку, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, за умови сплати всіх податків, зборів та інших платежів, передбачених чинним законодавством (Узагальнююча податкова консультація щодо порядку визначення доходів суб’єктів господарювання-фізичних осіб-платників єдиного податку, затвердженого наказом ДПС України від 24.12.2012 р. № 1183).

Таким чином, фізична особа-підприємець платник єдиного податку включає до доходу отриману суму коштів від продажу товарів (робіт, послуг) в день її отримання на розрахунковий рахунок, відкритий для здійснення підприємницької діяльності. Кошти, включені до доходу та переведені на інший розрахунковий рахунок, відкритий для здійснення підприємницької діяльності, не підлягає повторному оподаткуванню єдиним податком. 

Відділ комунікацій ГУ ДФС у Закарпатській області

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить