Главная arrow Частный предприниматель на едином налоге arrow Першогрупник і магазин — несумісні речі

Першогрупник і магазин — несумісні речі

13:06:2019 г.

Чи може ФОП, який здійснює роздрібний продаж товарів у магазині, що розташований на території ринку, бути платником єдиного податку першої групи?

Згідно з п. 291.4 ПК до першої групи платників єдиного податку відносяться фізичні особи — підприємці, які не вико­ристовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300 тис. грн.

Згідно з п. 1.8 Інструкції щодо заповнення форми державного статистичного спостереження № 12-торг «Про наявність і використання торгової мережі на ринках та реалізацію сільськогосподарської продукції на них», затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 26 липня 2005 року № 209, торгове місце — площа, відведена для розміщення необхідного для торгівлі інвентарю (вагів, лотків тощо) та здійснення продажу продукції з прилавків (столів), транспортних засобів, причепів, візків (у тому числі ручних), у контейнерах, кіосках, палатках тощо. До торгових місць на ринках не належать магазини та об’єкти ресторанного господарства.

Отже, фізична особа — підприємець, яка здійснює роздрібний продаж товарів в магазині, що розташований на території ринку, не може бути платником єдиного податку першої групи.

ДФСУ («ЗІР», підкатегорія 107.01)
 
 
 
 

Rambler's Top100