Подача заявления об отказе от упрощенной системы налогообложения при приостановлении предпринимательства

01:04:2013 г.

Чи потрібно підприємцю — платнику єдиного податку подавати заяву до податкової інспекції про відмову від застосування спрощеної системи оподаткування у разі припинення господарської діяльності та з якого періоду при цьому можна не сплачувати єдиний податок?

Для відмови від застосування спрощеної системи оподаткування суб'єкт господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає до органу ДПС заяву (пп.298.2.1 ст.298 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI, із змінами та доповненнями (далі – ПКУ)).
До заяви включаються, зокрема, відомості про дату припинення платником єдиного податку провадження господарської діяльності.
У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця - платника єдиного податку, останнім податковим (звітним) періодом вважається період, у якому до органу ДПС подано заяву щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування у зв'язку з припиненням провадження господарської діяльності (п.294.6 ст.294 ПКУ).
У разі припинення платником єдиного податку провадження господарської діяльності податкові зобов'язання зі сплати єдиного податку нараховуються такому платнику до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому до органу ДПС подано заяву про відмову від застосування спрощеної системи оподаткування у зв'язку з припиненням провадження господарської діяльності (п.295.8 ст.295 ПКУ).
Враховуючи зазначене, підприємець не сплачує єдиний податок з періоду, наступного за періодом, у якому подано до органу ДПС заяву щодо відмови від застосування спрощеної системи оподаткування у зв'язку з державною реєстрацією припинення господарської діяльності.
Тобто єдиний податок не сплачується підприємцями: першої та другої груп - з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому подано таку заяву; третьої та п'ятої груп - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подану таку заяву.

Ірина Воротинцева,
головний державний податковий інспектор відділу
взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю
ДПС у Херсонській області

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить