Главная arrow Частный предприниматель на едином налоге arrow Подання заяви про застосування спрощеної системи засобами поштового зв’язку

Подання заяви про застосування спрощеної системи засобами поштового зв’язку

20:01:2015 г.

Нагадуємо, що відповідно до підпункту 298.1.1 пункту 298.1 статті 298 Податкового кодексу України заява подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено Податковим кодексом України, в один з таких способів:
1) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
2) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
3) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством;
4) державному реєстратору як додаток до реєстраційної картки, що подається для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця з урахуванням вимог пункту 291.5 статті 291 Податкового кодексу України. Електронна копія заяви, виготовлена шляхом сканування, передається державним реєстратором до контролюючого органу одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця згідно із Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців».

Згідно з пунктом 153 Типової інструкції з діловодства у центральних органах виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 року № 1242, факт і дата надходження документа до установи обов’язково фіксуються за правилами, зазначеними в пункті 82 Інструкції.

Зокрема, пунктом 82 Інструкції визначено, що відмітка про надходження документа до установи проставляється від руки або за допомогою штампа, автоматичного нумератора на лицьовому полі у правому кутку нижнього поля першого аркуша оригіналу документа. Елементами зазначеного реквізиту є скорочене найменування установи - одержувача документа, реєстраційний індекс, дата (у разі потреби - година і хвилини) надходження документа. У разі застосування автоматизованої системи реєстрації зазначена інформація наноситься за допомогою штрих-коду.

Отже, якщо заява про обрання або перехід на спрощену систему оподаткування направлена поштою, то датою подання такої заяви вважається дата її надходження до контролюючого органу, яка проставляється на першому аркуші оригіналу документа.

ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС  у м. Києві

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить