Податковий облік надання безповоротної фінансової допомоги

09:02:2012 г.

ВАЖЛИВО (коротка відповідь): Надання безповоротної фінансової допомоги у податковому обліку не впливає на розмір доходів та витрат особи, що надає таку допомогу.

ЗАПИТАННЯ: Як відображається у податковому обліку платника податку на прибуток підприємства надання безповоротної фінансової допомоги особі, що не має статусу неприбуткової організації?
Відповідно до пп. 14.1.257 ст. 14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI безповоротна фінансова допомога — це, зокрема, сума коштів, передана платнику податків згідно з договорами дарування, іншими подібними договорами або без укладення таких договорів. Господарська діяльність — діяльність особи, що пов’язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами (пп. 14.1.36 ст. 14 ПКУ). Надання підприємством безповоротної фінансової допомоги не передбачає одержання у майбутньому таким платником доходів. Тобто здійснення зазначених операцій не має безпосереднього відношення до господарської діяльності платника податку — надавача безповоротної фінансової допомоги.

У зв’язку з цим надання безповоротної фінансової допомоги у податковому обліку не впливає на розмір доходів та витрат особи, що надає таку допомогу.

ДПІ у Дніпровському районі м. Києва

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить