Подтверждение основной деятельности единщика при получении оплаты через платежные терминалы

19:10:2015 г.

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ
ЛИСТ від 24.09.2015 р. № 3708/10/08-01-17-01-17

Головне управління ДФС у Запорізькій області на виконання ст. 15 Закону України від 02.10.96 № 393/96-ВР "Про звернення громадян" та ст. 52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI, зі змінами та доповненнями, в межах компетенції розглянуло Ваше звернення від 18.09.2015 б/н (вх. № 235/фоп від 18.09.2015) та повідомляє.
- чи буде достатнім підтвердженням, що ФОП Гордик Л. І. отримує доходи від основної діяльності по таких переказах, які здійснює на його користь фінансова установа від населення / платників єдиного податку, якщо надаватиме зазначені вище реєстри із розшифровкою по кожному здійсненному переказу від фінансової установи?

Поточні банківські рахунки для фізичних осіб - резидентів поділяються на поточні рахунки фізичних осіб - підприємців, які відкриваються для здійснення підприємницької діяльності та поточні рахунки фізичних осіб, які не є підприємцями, відповідно до Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, яка затверджена постановою Правління Національного банку України від 12 листопада 2003 року № 492.

Фізична особа - підприємець має право вільно користуватися коштами з розрахункового рахунка, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, за умови сплати всіх податків, зборів та інших платежів, передбачених чинним законодавством.

Отже, кошти, які надійшли на розрахунковий рахунок, який відкрито фізичною особою для здійснення підприємницької діяльності, включаються до доходу фізичної особи - підприємця - платника єдиного податку, з врахуванням вимог статті 292 ПКУ.

Доходом платника єдиного податку для фізичної особи - підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 статті 292 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI, зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ). При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності (п. 292.1 ст. 292 ПКУ).

Фінансове посередництво здійснюється банками у формі банківських операцій. Основними видами банківських операцій є депозитні, розрахункові, кредитні, факторингові та лізингові операції (п. 1 ст. 339 Господарського кодексу України від 16.01.2003 № 436-IV).

Відповідно до п. 5.1 Положення про організацію операційної діяльності в банках України затвердженого постановою Правління Національного банку України від 18.06.2003 № 254 (далі - Положення), інформація, що міститься в первинних документах, систематизується в регістрах синтетичного та аналітичного обліку. Регістри синтетичного та аналітичного обліку ведуться на паперових носіях або в електронній формі.

У разі складання регістрів бухгалтерського обліку на електронних носіях інформації банки зобов'язані зробити їх копії на паперових носіях на вимогу учасників операції, а також органів контролю та правоохоронних органів відповідно до вимог законодавства України (п. 5.3 Положення).

Відповідно до пп. 2 п. 291.4 ст. 291 ПКУ до платників єдиного податку, які відносяться до другої групи, належать фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
- не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
- обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень.

Дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб - підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи - підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи.

Як зазначено у звернені, Вами під час здійснення господарської діяльності з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та населенню, укладено договір на обслуговування з фінансовою установою, у зв'язку з тим, що перерахування коштів від фізичних осіб та ФОП платників єдиного податку, яким були надані такі послуги та розрахунки по яким здійснюється через платіжні термінали.

Крім того, в разі якщо, під юридичною особою Ви маєте на увазі фінансову установу з якою укладено договір на обслуговування населення через платіжні термінали то контролюючий орган не вбачає порушення нори пп. 2 п. 291.4 ст. 291 ПКУ.

Таким чином, на підставі укладено договору з відповідною фінансовою установою, яка акумулює грошові кошти від Вашої господарської діяльності, які надійшли з терміналів та відповідних реєстрів з розшифровкою по кожному здійсненому переказу буде достатньо для підтвердження доходів.

Заступник начальника                        О. А. Хотенко

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 
 

Rambler's Top100