Единщик может самостоятельно изготавливать книгу учета

18:01:2012 г.

КВЕД ДК 009:2005 буде скасований лише 31 грудня 2012 року (наказ Держспоживстандарту від 29.11.2010 № 457).
Водночас, відповідно до норм Закону України від 04.11.2011 № 4014-VI “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності”, який набрав чинності з 1 січня 2012 року, у заяві суб’єкта господарювання та свідоцтві платника єдиного податку зазначаються, зокрема, обрані фізичною особою – підприємцем види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2005.
Отже, положення наказу Міністерства фінансів від 20.12.2011 № 1675 "Про затвердження форми свідоцтва платника єдиного податку та порядку видачі свідоцтва, форми та порядку подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування та форми розрахунку доходу за попередній календарний рік", зокрема в частині відображення у заяві суб’єкта господарювання та свідоцтві платника єдиного податку видів діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2005, повністю відповідають нормам вищевказаного Закону.
Щодо реєстрації платниками єдиного податку першої групи слід зауважити, що статтею 291 Податкового кодексу України визначені критерії для платників єдиного податку першої – четвертої груп.
Відтак до платників єдиного податку першої групи можуть бути віднесені фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 150000 гривень.
Таким чином, фізичні особи – підприємці, які сплачували єдиний податок у 2011 році, можуть бути віднесені до 1-ої групи платників єдиного податку лише за умови дотримання вищевказаних вимог.
При цьому щодо неправомірності дій податкових органів, про які заявляє Наталія Королевська, варто зауважити, що згідно з положеннями пункту 299.9 статті 299 Податкового кодексу України підставами для прийняття органом державної податкової служби рішення про відмову у видачі суб'єкту господарювання свідоцтва платника єдиного податку є, зокрема, невідповідність такого суб'єкта господарювання вимогам статті 291 цієї глави.
Щодо книг обліку доходів та витрат інформуємо, що Форми книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат та порядків їх ведення, які затверджені наказом Міністерства фінансів України від 15.12.2011 № 1637, розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства фінансів України та знаходяться у вільному доступі.
Крім того, наголошуємо, що згаданий наказ встановлює лише форми книг та порядок їх ведення, і не передбачає порядку їх виготовлення. Отже, підприємець може самостійно виготовити книгу шляхом роздрукування з офіційного веб-сайту Міністерства фінансів України.
Водночас додатково повідомляємо, що відповідно Прикінцевих положень Закону України від 04.11.2011 № 4014-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності» (підпункт «г» пункту 5), якщо суб’єкт господарювання (як юридична, так і фізична особа - підприємець) вирішить стати платником єдиного податку з 1 січня 2012 року, незалежно від того, на якій системі оподаткування він перебував у 2011 році, він може це зробити, подавши відповідну заяву не пізніше 25 січня 2012 року.
Отже, жодних проблем для реєстрації платників податків, які працюють або мають намір працювати на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності, не існує.

Міністерство фінансів України

Скачать форму книги учета для плательщиков единого налога