Прийнято спеціальний Закон щодо нагляду (контролю) для платників єдиного податку, які не є платниками ПДВ

24:02:2012 г.

23 лютого 2012 року Верховна Рада України схвалила в цілому проект Закону України «Про особливості здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності щодо фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності», реєстр. №8610 від 02.06.2011 р. , внесений народним депутатом Ю. Мірошниченком.
Закон передбачає, що платників єдиного податку, які не є платниками ПДВ та не віднесені до високого ступеню ризику, зможуть перевіряти виключно:

  • органи санітарного контролю;
  • органи захисту прав споживачів;
  • органи Пенсійного фонду України.

При цьому санітарна служба та захист прав споживачів може здійснювати тільки позапланові перевірки, а Пенсійний фонд України – і планові, і позапланові.
Звертаємо увагу, що цей Закон стосується тільки тих платників Єдиного податку, які віднесені до низької чи середньої груп ризику, а групи ризику визначаються Постановами Уряду щодо різних сфер діяльності і різного контролю (нагляду).
«Закон виписаний загальними фразами і не має прямого застосування, які «інші» органи контролю і нагляду не визначено. До високого та середнього ступенів ризику віднесено більшість підприємців діючими постановами Уряду. Дуже сподіваюсь, що знайдуться платники єдиного податку, які зможуть цим Законом скористатись. Ми очікуємо, що буде прийнятий законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення податкового регулювання», реєстр. №9789 від 03.02.2012 р., відпрацьований в Комітеті ВРУ під керівництвом В.Хомутинніка, яким повинні обмежити штрафи щодо платників єдиного податку у 2012 році.» - прокоментувала цей документ Оксана Продан, голова Всеукраїнського об'єднання малого та середнього бізнесу «ФОРТЕЦЯ»

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 
 

Rambler's Top100