Главная arrow Частный предприниматель на едином налоге arrow Реєстрація книги обліку після отримання доходу

Реєстрація книги обліку після отримання доходу

17:10:2018 г.

Як фізичній особі — підприємцю — платнику єдиного податку відображати у податковому обліку доходи, отримані до дати реєстрації Книги обліку доходів?

Татьяна Федченко , заместитель директора Департамента — начальник Управления администрирования налогов и сборов с физических лиц Департамента налогов и сборов с физических лиц ГФС Украины, Вісник. Офіційно про податки

Фізичні особи — підприємці — платники єдиного податку першої — третьої груп (які не є платниками ПДВ), ведуть Книгу обліку доходів, у якій щоденно за підсумками робочого дня відображають отримані доходи (пп. 296.1.1 ст. 296 ПКУ).

Фізичні особи — підприємці — платники єдиного податку третьої групи, які є платниками ПДВ, ведуть Книгу обліку доходів та витрат. Порядок ведення вищезазначених Книг затверджено наказом № 579 (далі — Порядок № 579).

Записи у Книгах виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід.

Крім того, підприємці мають здійснювати облік операцій з готівкою у відповідних Книгах обліку. Як передбачено п. 11 розділу ІІ Положення № 148, готівка, що надходить до кас, оприбутковується в день одержання готівки у повній сумі. Оприбуткування готівки в касах фізичних осіб — підприємців, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх товарними чеками (квитанціями) і веденням Книги, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у Книзі на підставі товарних чеків (квитанцій).

При цьому керівники суб’єктів господарювання несуть відповідальність за недотримання порядку ведення операцій з готівкою.

Так, ст. 1641 КпАП передбачено, що неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів та витрат суб’єктами господарювання, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 136 грн).

Дії, передбачені частиною першою ст. 164 КпАП, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 до 136 грн).

Отже, відображення у Книзі доходів, отриманих до дати її реєстрації в контролюючому органі, є порушенням вимог ПКУ та Порядку № 579.

ВИКОРИСТАНІ МАТЕРІАЛИ

  • КпАП — Кодекс України про адміністративні правопорушення від 07.12.84 р. № 8073-X. 
  • ПКУ — Податковий кодекс України від 02.12.2010 р. № 2755-VI. 
  • Закон № 265 — Закон України від 06.07.95 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». 
  • Закон № 1105 — Закон України від 23.09.99 р. № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування». 
  • Наказ № 481 — наказ Міндоходів від 16.09.2013 р. № 48 «Про затвердження форми Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи — підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядку її ведення». 
  • Наказ № 578 — наказ Мін’юсту від 19.06.2015 р. за № 578 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку». 
  • Наказ № 579 — наказ Мінфіну від 19.06.2015 р. № 579 «Про затвердження форм книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат та порядків їх ведення». 
  • Наказ № 859 — наказ Мінфіну від 02.10.2015 р. № 859 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнен¬ня податкової декларації про майновий стан і доходи». 
  • Положення № 13 — Положення про форму та зміст розрахункових документів, затверджене наказом Мінфіну від 21.01.2016 р. № 13. 
  • Положення № 148 — Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою НБУ від 29.12.2017 р. № 148

 "Вісник. Офіційно про податки"

 

 
 
 

Rambler's Top100