Каковы последствия для единщиков за осуществление запрещенной деятельности

18:12:2017 г.

З 01 січня 2017 року ФОП на 3 групі здійснював заборонену на єдиному податку діяльність (щомісяця приходили кошти від здавання в оренду житлового приміщення прощею більшою, ніж 120 м2). Паралельно ФОП здійснював свою дозволену діяльність. Обидва види діяльності оподатковував за ставкою 5%. В разі виявлення даного правопорушення у листопаді яка процедура нарахування штрафів, податків за період з 01 січня 2017 року?

Підпунктом 291.5.3 п.291.5 ст.291 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено, що не можуть бути платниками єдиного податку фізичні особи - підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів.

Згідно з Узагальнюючою податковою консультацією щодо порядку визначення складу доходів суб’єктів господарювання – фізичних осіб – платників єдиного податку, затвердженою наказом ДПС України від 24.12.2012 №1183, кошти, які надійшли на розрахунковий рахунок, який відкрито фізичною особою для здійснення підприємницької діяльності, включаються до доходу фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку з врахуванням вимог ст. 292 ПКУ.

З огляду на зазначене, фізична особа – підприємець, що здійснює діяльність з надання в оренду власної нерухомості, площа якої перевищує норми, встановлені п.п. 291.5.3 п. 291.5 ст. 291 ПКУ, не може застосовувати спрощену систему оподаткування як платник єдиного податку.

Оподаткування таких коштів здійснюється на підставі п.п. 4 п. 293.4 ст. 293 ПКУ за встановленою ставкою єдиного податку у розмірі 15 відсотків до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.

Крім того, такий платник єдиного податку зобов’язаний перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності.

ГУ ДФС у Львівській області

 
 
 

Rambler's Top100