Главная arrow Частный предприниматель на едином налоге arrow Сроки хранения документов ФЛП единщиком

Сроки хранения документов ФЛП единщиком

23:02:2018 г.

Головне управління ДФС у Харківській області нагадує, що платники податків зобов’язані забезпечити зберігання документів, визначених у п.44.1 Податкового кодексу України, а також документів, пов’язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а у разі її неподання - з передбаченого ПКУ граничного терміну подання такої звітності. Такий термін визначено п. 102.1 ст. 102 Подакового кодесу.

ФОП-платники ЄП зобов’язані забезпечити зберігання первинних документів, на підставі яких заповнювалися дані Книги обліку доходів або Книги обліку доходів та витрат, що використовувалися для складання декларації платника єдиного податку – фізособи – підприємця, або інші первинні документи, які використовуються для складання податкової звітності по іншим податкам і зборам – у разі їх сплати. Такі первинні документи зберігаються не менш як 1095 днів з дня подання податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця або іншої податкової звітності, для складення якої вони використовуються.

За незабезпечення зберігання первинних документів до платників єдиного податку можуть бути застосовані штрафи відповідно до п.121.1 ст. 121 Кодексу, а саме: у розмірі 510 грн, за повторні дії протягом року - 1020 грн.

За відсутності первинних документів на товари (роботи, послуги), придбані платником єдиного податку, у разі виявлення факту щодо неутримання ПДФО при виплаті доходу громадянам до платників податків застосовуються штрафні санкції, як до податкового агента, передбачені п.127.1 ст. 127 Кодексу та на суму грошового зобов’язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, нараховується пеня згідно з п.129.1.1 п.129.1 ст. 129 Кодексу.

ГУ ДФС у Харківській області

 

 
 
 

Rambler's Top100