Главная arrow Частный предприниматель на едином налоге arrow Страхові агенти можуть мати «єдиноподатковий» статус

Страхові агенти можуть мати «єдиноподатковий» статус

24:06:2019 г.

Чи мають право ФОП — платники єдиного податку третьої групи бути страховими посередниками (у тому числі страховими агентами) та здійснювати діяльність в сфері страхування враховуючи норми Закону України «Про страхування» від 7 березня 1996 року № 85/96-ВР?

Умови, відповідно до яких суб’єкт господарювання не може бути платником єдиного податку, зазначені у п. 291.5 ПК. Зокрема, відповідно до пп. 291.5.4 ПК для платників єдиного податку першої–третьої груп заборонено здійснення діяльності страхових (перестрахових) брокерів і страхових компаній.

Також пп. 6 пп. 291.5.1 ПК встановлено, що не можуть бути платниками єдиного податку першої–третьої груп суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи — підприємці), які здійснюють діяльність у сфері фінансового посередництва, крім діяльності у сфері страхування, яку ведуть страхові агенти, визначені Законом України «Про страхування» від 7 березня 1996 року № 85/96-ВР.

Таким чином, здійснювати діяльність страхових агентів мають право фізичні особи — підприємці — платни­ки єдиного податку на третій групі, за умови дотримання вимог застосування спрощеної системи оподаткування, передбачених ПК.

ДФСУ («ЗІР», підкатегорія 107.03)

 

 
 
 

Rambler's Top100