Главная arrow Частный предприниматель на едином налоге arrow У единщика отсутствуют документы на товар: будет ли за это штраф

У единщика отсутствуют документы на товар: будет ли за это штраф

12:04:2018 г.

Під час перевірки фізичної особи – підприємця, який займається торговельною діяльністю, виявлено, що документи на закупівлю товару відсутні. Яка відповідальність передбачена за це?

Фізичні особи – підприємці зобов’язані забезпечити зберігання первинних документів, на підставі яких заповнювалися дані Книги обліку доходів або Книги обліку доходів та витрат, що використовувалися для складання податкової звітності. Такі первинні документи зберігаються не менш як 1095 днів з дня подання податкової декларації платником податку.

За незабезпечення зберігання первинних документів до платників єдиного податку можуть бути застосовані штрафи відповідно до п. 121.1 ст. 121 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

При відсутності первинних документів на товари (роботи, послуги), придбані платником податку, у разі виявлення факту щодо неутримання податку на доходи фізичних осіб при виплаті доходу громадянам до платників податків застосовуються штрафні санкції, як до податкового агента, передбачені п. 127.1 ст. 127 ПКУ, та на суму грошового зобов’язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, нараховується пеня згідно з п.п. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 ПКУ.

ГУ ДФС у Львівській області

 
 
 

Rambler's Top100