Уплата единого налога при нахождении в декретном отпуске

24:07:2012 г.

Питання: Чи повинна сплачувати єдиний податок жінка-приватний підприємець на спрощеній системі оподаткування (друга група платників єдиного податку), яка перебуває в декретній відпустці по догляду за дитиною?

Відповідь: Так, повинна. Підпунктом 295.5 статті 295 р. ХІV Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі - Кодекс) передбачено, що платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів, за умови подання заяви до органу ДПС щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.
В інших випадках Кодексом не передбачено звільнення від сплати єдиного податку у разі якщо фізична особа – підприємець - платник єдиного податку (першої та другої груп) не проводить господарську діяльність. 
Відповідно до пп. 298.2.2 п. 292.2 ст. 298 Кодексу встановлено, що платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв'язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених цим Кодексом (за умови відсутності непогашених податкових зобов'язань чи податкового боргу з єдиного податку та/або інших податків і зборів, які платники єдиного податку сплачують відповідно до цієї глави), з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв'язку з переходом на сплату інших податків і зборів.
  У разі подання фізичною особою – підприємцем - платником єдиного податку заяви щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з припиненням провадження господарської діяльності до органу державної податкової служби такому платнику податкові зобов’язання нараховуються до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому було подано таку заяву.

ДПС у м. Києві

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить