Главная arrow Частный предприниматель на едином налоге arrow Уплата единого налога за месяц демобилизации предпринимателя

Уплата единого налога за месяц демобилизации предпринимателя

20:09:2017 г.

Чи необхідно підприємцю — платнику єдиного податку, який був мобілізований на особливий період, сплачувати податок за місяць в якому його було демобілізовано, якщо демобілізація відбулась до 20 числа?

ФОП – платники єдиного податку, призвані на військову службу під час мобілізації або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, на весь період їх військової служби звільняються, зокрема, від обов’язку нарахування, сплати та подання звітності з єдиного податку.

Підставою для такого звільнення є:

  • заява самозайнятої особи;
  • копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Ці документи подаються до контролюючого органу за місцем податкової реєстрації самозайнятої особи протягом 10 днів після її демобілізації.

Якщо демобілізована самозайнята особа перебуває на лікуванні (реабілітації) у зв’язку з виконанням обов’язків під час мобілізації, на особливий період, заява і копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, подаються протягом 10 днів після закінчення її лікування (реабілітації).

Згідно з п. 295.1 ПКУ платники єдиного податку 1 і 2 груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Отже, ФОП – платники єдиного податку, які були демобілізовані (закінчили лікування (реабілітацію) у зв’язку з виконанням обов’язків під час мобілізації, на особливий період), за умови виконання вимог п. 25 підрозд. 10 розд. XX ПКУ, не сплачують єдиний податок до 20 числа поточного місяця, в якому були демобілізовані.

ДФСУ ("ЗІР", підкатегорія 107.06)

 
 
 

Rambler's Top100