Возвратная финпомощь полученная ФЛП-единщиком не возвращена в течение года: особенности налогообложения

16:12:2015 г.

ДПІ у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві повідомляє платників податків, щодо   оподаткування єдинниками не повернутої фінансової допомоги.

Якщо поворотну фінансову допомогу не повернено протягом 12 календарних місяців у ФОПа-єдинника у звітному періоді виникає дохід.

Для ФОПів — платників єдиного податку груп 1 та 2, для яких податковим (звітним) періодом є календарний рік, сума поворотної фінансової допомоги, що не повертається протягом 12 календарних місяців із дня її отримання, відображається в складі доходів такого платника за підсумками податкового (звітного) року, на який припадає строк її повернення.

У разі якщо сума поворотної фінансової допомоги не повертається в зазначений вище строк і при цьому отримані протягом податкового (звітного) періоду доходи перевищують обсяги доходів, установлені п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України (ПКУ), то платники єдиного податку груп 1 та 2 мають подати податкову декларацію в строки, установлені для квартального податкового (звітного) періоду.

Для ФОПів — платників єдиного податку групи 3, для яких податковим (звітним) періодом є календарний квартал, відображення суми поворотної фінансової допомоги, яка не повертається протягом 12 календарних місяців із дня її отримання, здійснюється за підсумками звітного кварталу, на який припадає строк повернення такої допомоги.

Крім цього при перевищенні у податковому (звітному) періоді обсягу доходу, визначеного п. 291.4 ст. 291 ПКУ, платник єдиного податку зобов’язаний застосувати до суми перевищення ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків та за заявою перейти на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку другої, третьої групи, або перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ.

ДПІ у Подільському районі ГУ ДФС у м. Києві