Главная arrow Частный предприниматель на едином налоге arrow З якого періоду треба сплачувати єдиний податок за новою ставкою у разі зміни місця провадження та/або видів господарської діяльності

З якого періоду треба сплачувати єдиний податок за новою ставкою у разі зміни місця провадження та/або видів господарської діяльності

31:07:2019 г.

З якого звітного (податкового) періоду ФОП — платник першої або другої групи повинен сплачувати єдиний податок за новою ставкою в більшому розмірі у разі зміни місця провадження господарської діяльності та/або видів господарської діяльності?

У разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп кількох видів господарської діяльності застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений для таких видів господарської діяльності (п. 293.6 ПК).

У разі здійснення платниками єдиного податку першої і другої груп господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений ст. 293 ПК для відповідної групи таких платників єдиного податку (п. 293.7 ПК).

Пунктом 298.5 ПК визначено, що у разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності, видів господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку першої і другої груп не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни.

Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюється конт­ролюючими органами на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності (п. 295.2 ПК).

Отже, у разі подання фізичною особою — підприємцем — платником єдиного податку першої або другої групи заяви про зміну місця провадження господарської діяльності та/або видів господарської діяльності, внаслідок чого змінюється ставка єдиного податку, нова ставка застосовується починаючи з місяця, у якому подано заяву про відповідні зміни. 

Слід зазначити, що відомості щодо місця провадження та видів господарської діяльності фізичних осіб — підприємців — платників єдиного податку першої або другої групи містяться в Реєстрі платників єдиного податку. У разі зміни зазначених відомостей зміни до Реєстру платників єдиного податку вносяться в день подання платником відповідної заяви (п. 299.7, п. 299.8 ПК).

ДФСУ («ЗІР», підкатегорія 107.06)