Главная arrow Частный предприниматель на едином налоге arrow Здійснення зовнішньоекономічної діяльності ФОП - платником єдиного податку

Здійснення зовнішньоекономічної діяльності ФОП - платником єдиного податку

21:03:2018 г.

Головне управління ДФС у Київській області повідомляє, що статтею 1 Закону України від 16 квітня 1991 року № 959-XII «Про зовнішньоекономічну діяльність» термін зовнішньоекономічна діяльність визначено як діяльність суб’єктів господарської діяльності України та іноземних суб’єктів господарської діяльності, побудована на взаємовідносинах між ними, що має місце як на території України, так і за її межами.

Фізичні особи, які мають постійне місце проживання на території України, мають право здійснювати зовнішньоекономічну діяльність, якщо вони зареєстровані як підприємці згідно з Законом України «Про підприємництво».

Статтею 4 Закону № 959-XII передбачені види зовнішньоекономічної діяльності, до яких, зокрема, належать експорт та імпорт товарів, капіталів та робочої сили.

Фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим гл.1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» ПКУ, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.

При цьому п. 291.5 ст.291 ПКУ визначає види діяльності, здійснення якихне дає права фізичним особам - підприємцям бути платниками єдиного податку.

Платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, у разі здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, або невідповідності вимогам організаційно-правових форм господарювання - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності або відбулася зміна організаційно-правової форми - це встановлює п.п.5 п.п.298.2.3 п.298.2 ст.298 ПКУ.

Тобто, фізична особа – підприємець – платник єдиного податку може здійснювати зовнішньоекономічну діяльність як на території України, так і за її межами, за умови, що ним не здійснюються види діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.

ГУ ДФС у Київській області

 

 
 
 

Rambler's Top100