Земля у «єдинника»: чи потрібно сплачувати земельний податок

17:07:2018 г.

Фізична особа – підприємець – платник єдиного податку використовує у своїй господарській діяльності земельну ділянку під належними йому на праві власності нежитловими будівлями. Чи потрібно в такому випадку сплачувати земельний податок?

Відповідно до ст. 81 Земельного кодексу громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі, зокрема, придбання за договором купівлі-продажу, ренти, дарування, міни, іншими цивільно-правовими угодами.

Громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування у межах повноважень або за результатами аукціону (ст. 116 Земельного кодексу).
Право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону № 1952 (ст. 126 цього Кодексу).

Відповідно пп. 4 п. 297.1 ст. 297 Податкового кодексу платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку першої – третьої груп для провадження господарської діяльності та платниками єдиного податку четвертої групи для ведення сільськогосподарського товаровиробництва.

При цьому не можуть бути платниками єдиного податку першої – третьої груп фізичні особи – підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 га, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 м2, нежитлові приміщення (споруди, приміщення) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 м2(пп. 291.5.3 п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу).

Отже, якщо фізична особа – підприємець має земельну ділянку під належними йому на праві власності нежитловими будівлями та використовує її для провадження підприємницької діяльності, то така особа (платник єдиного податку першої – третьої груп) із урахуванням пп. 291.5.3 п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу звільняється від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності із земельного податку.

ДФС у Закарпатській області

 

 
 
 

Rambler's Top100