Главная arrow Декларирование доходов arrow Актуальні питання з декларування доходів громадян

Актуальні питання з декларування доходів громадян

19:02:2015 г.

Чи має право на податкову знижку громадянин, яий навчається у ВУЗі за кордоном?

Податковим кодексом України встановлено, що податкова знижка для фізичних осіб - це документально підтверджена сума витрат платника податку - резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) також у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення загального річного оподатковуваного доходу, одержаного у вигляді заробітної плати.

Відповідно до ст. 166 ПКУ до переліку витрат, дозволених до включення до податкової знижки відноситься, зокрема, сума коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати. Така сума не може перевищувати розміру доходу, визначеного в абзаці першому підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 цього Кодексу, в розрахунку на кожну особу, яка навчається, за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року.

Відповідно до Закону України «Про освіту» в Україні встановлюються, зокрема, такі освітні рівні, як середня професійна або вища освіти.  Цим ж законом визначено поняття закладів середньої професійної або вищої освіти.
Закордонні заклади освіти не входять до галузі освіти згідно з чинячи законодавством України.

Отже, платники податків які навчаються за кордоном права на податкову знижку, в частині витрат у вигляді суми коштів, сплачених на користь закордонних закладів освіти не мають.

 

Якщо у 2014 році квартиру було придбано на умовах молодіжного житлового кредитування. Чи можна скористатися правом на податкову знижку,  поясніть умови ?

Згідно з підпунктом 166.3.1 пункту 166.3 статті 166 Податкового кодексу України платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 Податкового кодексу, такі фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати, зокрема, як частина суми процентів, сплачених цим платником за користування іпотечним житловим кредитом, що визначається відповідно до статті 175 Податкового кодексу.

Так, платник податку – резидент має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом, наданим позичальнику в національній або іноземній валютах, фактично сплачених протягом звітного податкового року. Тобто, повернення податку на доходи фізичних осіб може здійснюватися лише в межах сум, які фактично надійшли до бюджету від конкретного платника податку у звітному році.

Таким чином, якщо умовами молодіжного житлового кредиту передбачено повну або часткову компенсацію за рахунок бюджетних коштів відсотків за таким кредитом, то претендувати на податкову знижку одержувач такого молодіжного кредиту може тільки в частині особисто сплачених ним процентів, але при дотриманні інших умов, виконання яких є обов’язковим для отримання права на податкову знижку. При повній компенсації процентів за кредитом за рахунок бюджетних коштів платник податку не має законодавчих підстав на податкову знижку за таким кредитним договором.

 

Якщо громадянин працює за кордоном, чи потрібно декларувати грошові перекази, які отримує від нього родина?

Так. Іноземні доходи фізичних осіб - обов’язкові для декларування. У разі отримання громадянином України доходів з іноземних джерел, у тому числі грошових переказів з-за кордону, такому громадянину слід задекларувати такі доходи в річній податковій декларації та сплатити податок на доходи фізичних осіб в розмірі 15% (17%) від суми отриманого доходу.

У разі якщо на території України діють міжнародні договори про уникнення подвійного оподаткування з країною отримання іноземних доходів, то платник податку може зменшити суму нарахованого у річній податковій декларації податку на доходи фізичних осіб на суму податків, сплачених за кордоном. При цьому сума такого зменшення не може перевищувати суму податку, розраховану із суми загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку відповідно до законодавства України.
Отже, громадяни, які у 2014 році працювали за кордоном, а також громадяни, які у 2014 році отримували грошові перекази з-за кордону повинні задекларувати отримані доходи та сплатити податок за ставкою 15% (17%).

ГУ ДФС у Херсонській області

 

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 
 

Rambler's Top100