Частный предприниматель зарегистрирован в конце 2015 года и доходов не получал: нужно ли ему подавать декларацию за 2015 год?

27:01:2016 г.

Якщо підприємець зареєструвався в кінці минулого року і ще не отримував доходи, чи потрібно подавати декларацію?

Фізичні особи - підприємці, які зареєстровані протягом року в установленому законом порядку і перебувають на загальній системі оподаткування, або перейшли із спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування, подають податкову декларацію за результатами звітного кварталу, в якому розпочата така діяльність або відбувся перехід на загальну систему оподаткування. Вперше зареєстровані підприємці в податковій декларації також зазначають інформацію про майновий стан та доходи за станом на дату державної реєстрації підприємцем (п.п. 177.5.2 п. 177.5 ст. 177 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).     

Відповідно до п.п. 49.18.5 п. 49.18 ст. 49 ПКУ задекларувати свій дохід підприємці повинні протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року), тобто до 9 лютого 2016 року. Декларація подається незалежно від того чи проводилась протягом звітного року підприємницька діяльність чи ні, в якій поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначатися інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи, в тому числі відомості про нерухоме та рухоме майно.

Форма декларації про майновий стан і доходи затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 № 859 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи».

ГУ ДФС у Вінницькій області

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

 
 

Rambler's Top100